O rodzicielstwie pełnym oddania, bliskości i troski

By 5 grudnia 2017Aktualności
mikolajk3

Drodzy obecni i przyszli Rodzice!

6 grudnia czyli tak zwane Mikołajki to ważny i radosny dzień nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jednoznacznie wskazuje on, że wielkimi krokami zbliża się jeden z najpiękniejszych okresów w roku – Święta Bożego Narodzenia, które w rozmaity sposób są obchodzone na całym świecie. Ten czas można określić mianem wyjątkowego – albowiem jest wypełniony pozytywnymi emocjami, serdecznością i miłością. Z tego względu przygotowaliśmy dla Was zwięzły artykuł poruszający tematykę troski, bliskości i czułości względem tej maleńkiej istoty, którą wydacie bądź wydaliście na świat.

 
Rodzicielstwo jest wspaniałym, ale też niełatwym i wypełnionym barwnym zestawem emocji (często ambiwalentnych) darem – jednak przede wszystkim góruje w nim ogromna i bezgraniczna miłość do maleństwa. Chwile pieszczot, zabaw i figli z dzieciątkiem oraz pełne uczuć spojrzenia maleństwa są z pewnością największą nagrodą dla Was za pracę i energię jaką wkładacie w jego wychowanie i pielęgnację. Fizyczna bliskość z dzieciątkiem, przytulenie i dotyk są dla Was dużym ukojeniem i dają wiele radości, ale stanowią również niezwykle ważny aspekt w rozwoju Waszej pociechy – zwłaszcza na początkowym etapie jego życia. Dotyk jest pierwszym źródłem poznawania świata przez maluszka: głaskanie, przytulanie, masowanie i kontakt skóra do skóry bardzo dobrze wpływają na jego układ nerwowy, emocje, poczucie bezpieczeństwa i oczywiście stanowią fundament dla tworzenia się więzi między Wami.

 
Pamiętajcie, aby dobro Waszego maluszka stawiać na pierwszym miejscu i okazywać mu dużo czułości i poświęcać jak najwięcej uwagi w każdej możliwej chwili przez 365 dni w roku! Nie zapominajcie również o okazywaniu miłości swojemu partnerowi czy partnerce. Wspólnie twórzcie w Waszej triadzie atmosferę ciepła, życzliwości i akceptacji, by maleństwo mogło harmonijnie się rozwijać i uczyć się sztuki jaką jest darzenie innych miłością.